VLC media player – Wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny

VLC media player to wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny, który umożliwia odtwarzanie różnego rodzaju plików audio i wideo. Program ten obsługuje wiele popularnych formatów plików wideo, takich jak AVI, MP4, MKV, MPEG i FLV, a także filmy zapisane na krążkach DVD i Blu-ray. VLC media player oferuje również wsparcie dla filmów w wysokiej rozdzielczości (HD) z napisami oraz odtwarzanie plików muzycznych i płyt audio.

Program ten jest bardzo wydajny i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych zestawów filtrów i kodeków. VLC media player w pełni wykorzystuje możliwości wielordzeniowych procesorów i kart graficznych, co przekłada się na płynne i szybkie odtwarzanie multimediów.

Do zalet VLC media player należy możliwość odtwarzania i zapisywania transmisji strumieniowych z wykorzystaniem protokołów http, rtp, mms i rtsp. Program ten umożliwia również tworzenie zrzutów ekranu oraz konwersję plików filmowych do popularnych formatów, takich jak MP4, MPG, MOV czy FLV.

VLC media player oferuje bardzo wygodny interfejs użytkownika, który umożliwia szybki wybór ścieżki dźwiękowej i ścieżki napisów, a także łatwe dostosowanie ustawień odtwarzania.

Jeśli potrzebujesz mobilnej wersji VLC media player, możesz skorzystać z wersji Portable, która nie wymaga instalacji i może być uruchomiona bezpośrednio z przenośnego dysku USB. Ta wersja programu zachowuje wszystkie ustawienia w katalogu głównym, dzięki czemu można ją umieścić np. w folderze z filmami na dysku zewnętrznym USB lub pendrivie, a po uruchomieniu jest gotowa do odtwarzania plików wideo.

VLC media player – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu VLC media player na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7, Windows 8, Windows 10
Wersja Najnowsza wersja VLC media player
Karta graficzna Karta z obsługą DirectX 9.0c lub nowszym i 64 MB pamięci VRAM
Procesor 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku 70 MB dla instalacji aplikacji, dodatkowe miejsce na przechowywanie plików multimedialnych
Producent VideoLAN
Język Wielojęzyczny (w tym polski)
Licencja Darmowa i otwarta
Link do pobrania programu https://www.videolan.org/vlc/download-windows.html
Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.