VirtualDub2 – Program do obróbki plików wideo w formatach AVI, MP4, MOV i MKV

VirtualDub2 to oparta na oryginalnym, ale nierozwijanym już projekcie VirtualDub, rozbudowana wersja programu do obróbki plików wideo w formatach AVI, MP4, MOV i MKV. Aplikacja pozwala na skorzystanie z kilkudziesięciu filtrów obrazu, np. wygładzanie, wyostrzanie, korekcja gamma oraz zmiana poziomu jasności i kontrastu.

Z pomocą programu możliwe jest także dodanie do wideo tekstu w wybranym kolorze i rozmiarze albo obrazka (znaku wodnego). Aplikacja umożliwia również zmianę rozdzielczości filmu, przycinanie obrazu (u góry, u dołu i/albo po bokach), wycinanie dowolnie wybranego fragmentu filmu oraz jego obracanie. Przerobiony plik wideo można zapisać w formacie .avi, .mkv, .mov lub .mp4 np. z wykorzystaniem koderów x264 lub x265.

Plusem programu jest to, że wszystkie filtry, kodery i pluginy są umieszczone w zestawie, więc do obróbki pliku wideo nie jest potrzebna instalacja dodatków – program jest gotowy do działania zaraz po wypakowaniu (możliwe jest oczywiście zwiększenie funkcjonalności za pomocą zewnętrznych kodeków i wtyczek).

VirtualDub2 – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu VirtualDub2 na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7/8/10
Wersja VirtualDub2
Karta graficzna Obsługa DirectX 9 lub nowszej, z 32-bitową głębią kolorów
Procesor Zalecany dwurdzeniowy lub lepszy
Pamięć RAM Zalecane 2 GB lub więcej
Wolne miejsce na dysku twardym 20 MB lub więcej
Producent Avery Lee
Język Angielski
Licencja Darmowa
Link do pobrania http://virtualdub2.com/

Wymagania sprzętowe dla VirtualDub2 są stosunkowo niskie, co oznacza, że program będzie działał na większości komputerów. Jednak zalecamy używanie komputera z co najmniej dwurdzeniowym procesorem i 2 GB pamięci RAM, aby uzyskać najlepszą wydajność podczas edycji wideo.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.