ShareX – Program do tworzenia zrzutów ekranu i filmów z obszaru pulpitu

ShareX to rozbudowany program służący do tworzenia zrzutów ekranu oraz filmów z wybranego przez użytkownika obszaru pulpitu. Dzięki temu narzędziu, użytkownik może wykonać zdjęcie całego ekranu, wybranego okna, zaznaczonego obszaru, strony internetowej, a nawet tekstu z wybranego elementu. Następnie bezpośrednio wysłać go do jednego z serwisów hostujących, takich jak Imgur, ImageShack, TinyPic, Flickr, Photobucket, Google Photos, Chevereto, vgy.me lub SomeImage. Można to robić anonimowo lub z wykorzystaniem własnego konta.

Program umożliwia także tworzenie filmów w formacie MP4 lub animacji GIF z działań przeprowadzanych na komputerze, np. obszaru pulpitu lub jego całości. Wszystkie pliki można przesłać na internetowy dysk, takie jak Dropbox, OneDrive, Google Drive, puush, Box, Amazon S3, Mega, ownCloud, MediaFire lub na własny serwer FTP. Wybrany przez użytkownika tekst można wysłać do serwisu Pastebin, Paste.ee, GitHub Gist, uPaste, Hastebin lub OneTimeSecret, natomiast adresy URL można skrócić za pomocą serwisu bit.ly, Google lub adf.ly.

Program ShareX posiada dodatkowo funkcję edycji zdjęć. Można na przykład dodać do niego napisy, strzałki, figury geometryczne, a także korekcję kolorów i jasności. Jest to bardzo przydatne narzędzie dla osób zajmujących się marketingiem internetowym, tworzeniem kursów wideo, oraz wszelkiego rodzaju szkoleń i tutoriali.

ShareX – Wymagania sprzętowe programu

Poniżej znajdują się wymagania techniczne dla programu ShareX dla systemu operacyjnego Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7 lub nowszy
Wersja Najnowsza dostępna wersja programu ShareX
Karta graficzna Karta graficzna z 512 MB pamięci RAM
Procesor 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM 2 GB lub więcej
Wolne miejsce na dysku Minimum 200 MB
Producent ShareX Team
Język Wielojęzyczny
Licencja Darmowa
Link do pobrania https://getsharex.com/downloads
Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.