Screenpresso – Program do tworzenia zrzutów ekranu i nagrywania obrazu w systemie Windows

Screenpresso to darmowy program do tworzenia zrzutów ekranu i nagrywania obrazu w systemie Windows. Aplikacja ta jest bardzo wygodna w użyciu i może być przydatna dla autorów poradników komputerowych oraz wszystkich osób, które chcą łatwo i szybko wykonać zrzut ekranu lub nagrać to, co dzieje się na ekranie.

Korzystanie z Screenpresso jest bardzo proste. Za pomocą jednego przycisku można wykonać zrzut całego ekranu, wybranego regionu lub zrzut ekranu z użyciem autoprzewijania, co umożliwia zrobienie screenshota całej strony internetowej. Po wykonaniu zrzutu, użytkownik ma możliwość edycji obrazka, dodania adnotacji, strzałek lub tekstów, aby łatwiej zaznaczyć, co jest istotne na zrzucie ekranu.

Oprócz funkcji tworzenia zrzutów ekranu, Screenpresso posiada także funkcję nagrywania tego, co się aktualnie dzieje na ekranie, z możliwością wyboru kodeka, liczby klatek na sekundę i jakości. Aplikacja pozwala na nagrywanie dźwięku z mikrofonu lub systemu, dzięki czemu możliwe jest nagranie prezentacji lub lekcji online.

Jednym z najważniejszych atutów Screenpresso jest także możliwość synchronizacji z różnymi serwisami społecznościowymi i serwisami hostingowymi, takimi jak Facebook, Twitter, ImageShack czy YouTube. Dzięki temu użytkownicy programu mogą łatwo udostępniać swoje zrzuty ekranu i nagrania online.

Screenpresso – Wymagania sprzętowe programu

Poniżej znajdują się wymagania techniczne dla programu Screenpresso na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7, 8 lub 10
Wersja Najnowsza
Karta graficzna Intel® 4 Series lub lepsza, 512 MB pamięci RAM
Procesor Intel® Pentium® 4 lub lepszy
Pamięć RAM 2 GB
Wolne miejsce na dysku 250 MB
Producent LearnPulse
Język Wielojęzyczny (w tym język polski)
Licencja Darmowa lub płatna (w zależności od funkcji)
Link do pobrania programu https://www.screenpresso.com/download/
Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.