Opera 12 – Przeglądarka internetowa z mnóstwem funkcji

Opera 12 to klasyczne wydanie popularnej przeglądarki internetowej, która niestety już nie jest rozwijana. Mimo to, wciąż oferuje wiele ciekawych funkcji i rozwiązań, dzięki którym jest godnym uwagi narzędziem do przeglądania stron internetowych.

Program umożliwia szybki dostęp do ulubionych witryn po każdym uruchomieniu nowej karty, a także blokowanie treści takich jak obrazy, wyskakujące okienka, czy też inne elementy, które mogą być uciążliwe dla użytkownika.

Przeglądarka posiada również wbudowany sprawdzacz pisowni oraz obsługę poczty e-mail. Dodatkowo, program zawiera obsługę gestów myszy, co pozwala na szybsze przeglądanie stron.

Ciekawą funkcją przeglądarki jest Opera Turbo, która umożliwia przyspieszenie ładowania stron poprzez kompresję grafiki i tekstu. To szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku wolnych łącz internetowych.

Warto również podkreślić, że Opera 12 działa sprawnie nawet na starszych komputerach i laptopach. Przeglądarka obsługuje systemy operacyjne Windows XP i Windows Vista, co sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystywana również na starszych maszynach.

Opera 12 – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu Opera 12 na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows XP / Vista
Wersja Opera 12
Karta graficzna Brak specjalnych wymagań
Procesor 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku twardy 300 MB
Producent Opera Software
Język Wiele języków, w tym m.in. polski
Licencja Darmowa
Link do pobrania https://ftp.opera.com/pub/opera/win/1200/int/Opera_1200_int_Setup.exe (wersja angielska)

Wymagania sprzętowe dla Opera 12 są dość niskie, co oznacza, że program powinien działać bez problemów na większości komputerów. Jedynym wymaganiem jest system operacyjny Windows XP lub Vista. Przeglądarka nie ma specjalnych wymagań dotyczących karty graficznej i nie wymaga mocnego procesora.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.