Microsoft OneDrive – Aplikacja do przechowywania plików w chmurze

Microsoft OneDrive to aplikacja umożliwiająca przechowywanie plików (zdjęć, dokumentów, filmików i innych) na zewnętrznych serwerach. Dzięki temu użytkownik może mieć dostęp do swoich plików z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Aplikacja jest wygodna w obsłudze i umożliwia automatyczną synchronizację plików, co oznacza, że gdy w folderze OneDrive pojawi się nowy plik (skopiowany, wklejony lub przeniesiony z wykorzystaniem techniki przeciągnij i upuść), to po chwili zostanie wysłany na serwer usługi OneDrive i będzie dostępny także online.

W wersji bezpłatnej użytkownik otrzymuje 5 GB miejsca na serwerze, na którym może tworzyć foldery i umieszczać w nich pliki. Możliwe jest także określenie uprawnień dla każdego katalogu, co pozwala na decydowanie, które pliki mają być dostępne tylko dla użytkownika, a które mogą być udostępnione dla innych użytkowników (tworzy się wtedy indywidualny link do pliku, który można przesłać znajomemu).

Microsoft OneDrive – Wymagania sprzętowe programu

Poniżej przedstawiamy wymagania techniczne dla programu Microsoft OneDrive dla systemu Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7 lub nowszy
Wersja Najnowsza
Karta graficzna Brak specjalnych wymagań
Procesor Procesor zgodny z wymaganiami systemu operacyjnego
Pamięć RAM Minimum 1 GB
Wolne miejsce na dysku twardym Minimum 1 GB
Producent Microsoft
Język Dostępny w wielu językach, w tym w języku polskim
Licencja Darmowa lub płatna (w zależności od potrzeb użytkownika)
Link do pobrania https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/onedrive/online-cloud-storage

Wymagania sprzętowe dla programu Microsoft OneDrive są stosunkowo niskie, co oznacza, że można z niego korzystać na większości nowszych komputerów. Aplikacja jest dostępna w wielu językach, w tym w języku polskim, co czyni jej obsługę jeszcze bardziej wygodną. Dostępna jest także w wersji darmowej lub płatnej, co pozwala na dopasowanie jej do potrzeb każdego użytkownika.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.