Intel Processor Identification Utility – Narzędzie do wyświetlania informacji o procesorze

Intel Processor Identification Utility jest narzędziem służącym do wyświetlania dokładnych informacji o procesorze zainstalowanym w komputerze. Program pozwala na wyświetlenie takich informacji jak nazwa procesora, fabryczna częstotliwość taktowania rdzenia, FSB, rozmiar pamięci podręcznej L2, a także informacje na temat obsługiwanych technologii, w tym Intel® Virtualization Technology, Intel® Hyper-Threading Technology oraz Intel® Turbo Boost Technology. Dzięki temu użytkownik może poznać specyfikacje swojego procesora oraz lepiej zrozumieć jego wydajność.

Dodatkowo, Intel Processor Identification Utility umożliwia użytkownikowi zapisanie wszystkich informacji o procesorze w pliku tekstowym, co jest przydatne dla osób zajmujących się naprawą i konfiguracją komputerów.

Intel Processor Identification Utility – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu Intel Processor Identification Utility na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows 7/8/8.1/10
Procesor Procesor Intel lub procesor innej firmy z obsługą architektury Intel 64 lub IA-32.
Pamięć RAM Minimum 512 MB
Wolne miejsce na dysku twardym Minimum 50 MB na dysku twardym
Język Dostępny w wielu językach, w tym angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, chińskim i koreańskim
Licencja Bezpłatna
Link do pobrania https://www.intel.com/content/www/us/en/download/12136/intel-processor-identification-utility-windows-version.html

Wymagania sprzętowe programu Intel Processor Identification Utility są stosunkowo niskie, dlatego też program może być uruchomiony na większości współczesnych komputerów. Użytkownik musi jedynie upewnić się, że posiada odpowiednią wersję systemu operacyjnego oraz minimalną ilość pamięci RAM i wolnego miejsca na dysku twardym. Program jest dostępny w wielu językach, co umożliwia użytkownikom z różnych krajów korzystanie z niego bez problemów. Licencja na Intel Processor Identification Utility jest bezpłatna, a link do pobrania programu można znaleźć na stronie internetowej firmy Intel.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.