Firefox ESR – Przeglądarka internetowa dla starszych systemów operacyjnych

Firefox ESR to specjalna wersja przeglądarki internetowej Firefox stworzona dla użytkowników korzystających z nieco starszych systemów operacyjnych, takich jak Windows XP i Windows Vista. Dzięki temu, że program obsługuje starsze rozszerzenia legacy, np. Firebug i FlashGot, użytkownicy starszych systemów mogą w dalszym ciągu korzystać z niektórych dodatków, których już nie można użyć w najnowszych wersjach przeglądarki. Ponadto, Firefox ESR umożliwia synchronizację zakładek, ustawień, haseł oraz dodatków między różnymi urządzeniami.

Ważną funkcją przeglądarki jest również blokowanie niebezpiecznych i podejrzanych treści, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas przeglądania stron internetowych. W trybie prywatnym, przeglądarka oferuje ochronę przed śledzeniem i blokowanie wyskakujących okienek.

Firefox ESR – Wymagania sprzętowe programu

Poniżej przedstawiamy tabelę z wymaganiami technicznymi dla programu Firefox ESR na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
Wersja Firefox ESR 52
Karta graficzna Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 lub wyższym
Procesor Procesor zgodny z SSE2
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku twardym 200 MB
Producent Mozilla Foundation
Język Wielojęzyczny, w tym język polski
Licencja Darmowa
Link do pobrania https://www.mozilla.org/pl/

Zgodnie z powyższą tabelą, Firefox ESR 52 działa na systemach Windows XP i Vista. Do uruchomienia programu wymagana jest karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 lub wyższym oraz procesor zgodny z SSE2. Wymagana ilość pamięci RAM to 512 MB, a wolne miejsce na dysku twardym to 200 MB. Firefox ESR jest wielojęzyczny, w tym dostępny w języku polskim, oraz jest dostępny za darmo na stronie producenta.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.