FastStone Image Viewer – Przeglądarka graficzna i narzędzie do edycji zdjęć

FastStone Image Viewer to niezwykle przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy chcą szybko i łatwo przeglądać oraz edytować pliki graficzne na swoim komputerze. Program obsługuje wiele popularnych formatów graficznych, w tym BMP, JPEG, GIF oraz PNG, a także oferuje prostą i intuicyjną funkcjonalność edycyjną.

FastStone Image Viewer umożliwia przeglądanie, edycję i konwersję plików graficznych w łatwy i intuicyjny sposób. Aplikacja pozwala na szybkie przeglądanie zdjęć z folderów, a także na wyświetlanie ich w trybie pokazu z wieloma opcjami konfiguracji. Użytkownicy mogą dostosować czas wyświetlania każdej z fotografii, dodać efekt przejścia, wybrać kolor tła i styl okładki, dodać muzykę, zmienić rozmiar zdjęć, wybrać tryb odtwarzania, np. odtwarzanie losowe i w pętli oraz umieścić na zdjęciach informacje o nich (nazwa, data/godzina utworzenia zdjęcia i metadane EXIF).

Program umożliwia również prostą edycję zdjęć, np. dostosowanie jasności czy kolorów, wyostrzenie, przycięcie czy usunięcie efektu czerwonych oczu. Aplikacja posiada wbudowane filtry, pozwala na dodanie tekstu lub znaku wodnego (w wielu plikach jednocześnie) i umożliwia wygodną obsługę z wykorzystaniem skrótów klawiaturowych.

FastStone Image Viewer to również doskonałe narzędzie do prezentacji zdjęć. Gotową prezentację program zapisuje w pliku .exe, można ją umieścić na dysku komputera lub pamięci przenośnej i wyświetlać na wielu komputerach – nie ma konieczności instalacji przeglądarki do wyświetlania prezentacji.

FastStone Image Viewer – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu FastStone Image Viewer na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Wersja FastStone Image Viewer
Karta graficzna
Procesor 500 MHz
Pamięć RAM 256 MB
Wolne miejsce na dysku twardym 20 MB
Producent FastStone Soft
Język Angielski
Licencja Bezpłatna (Freeware)
Link do pobrania https://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm
Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.