Core Temp – Program monitorujący temperaturę procesora

Core Temp to darmowy program monitorujący temperaturę pracy procesora i jego rdzeni. Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla osób zajmujących się overclockingiem, czyli podkręcaniem procesora, ponieważ pozwala na kontrolowanie temperatury i zapobieganie przegrzaniu sprzętu.

Aplikacja wyświetla aktualną, najniższą i najwyższą zarejestrowaną temperaturę każdego rdzenia, a także użycie każdego z rdzeni. Ponadto, program wyświetla informacje na temat samego procesora, w tym model, platformę, liczbę rdzeni i wątków, aktualną częstotliwość taktowania i napięcie oraz informacje o rewizji, procesie technologicznym i TDP.

Jedną z najlepszych funkcji Core Temp jest ochrona przed przegrzaniem procesora. Użytkownik może zdefiniować maksymalną temperaturę, po której program wyświetli powiadomienie. To bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze komputery, które mogą mieć problemy z chłodzeniem.

Core Temp – Wymagania sprzętowe programu

Tabela z wymaganiami technicznymi dla programu Core Temp na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 (32-bit lub 64-bit)
Karta graficzna Brak
Procesor Intel, AMD lub VIA z obsługą technologii SSE2
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku 10 MB
Producent Arthur Liberman
Język Wielojęzyczny, w tym angielski, chiński, francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski i inne
Licencja Darmowa
Link do pobrania https://www.alcpu.com/CoreTemp/

Podsumowując, Core Temp to niezbędne narzędzie dla osób, które chcą kontrolować temperaturę swojego procesora i zapobiegać jego przegrzaniu. Program jest łatwy w obsłudze, darmowy i dostępny do pobrania na stronie producenta.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.