Balabolka – Program do odczytywania tekstu z syntezatorem mowy

Balabolka to program, który umożliwia odczytywanie tekstu z plików w formatach DOC, PDF, RTF, ODT, CHM, DjVu, EPUB, FB2, HTML i wielu innych, a także tekstu wpisanego lub wklejonego do programu. Aplikacja wykorzystuje wbudowany syntezator mowy w systemie, który pozwala na dostosowanie szybkości czytania i tonacji. Dodatkowo, możliwe jest eksportowanie przemówienia do pliku audio w formacie MP3, MP4, WAV, OGG lub WMA oraz zachowywanie tekstu odczytanego głosem cyfrowym w plikach LRC lub tagach mp3.

Balabolka – Wymagania sprzętowe programu

Jeśli chcesz używać programu Balabolka na swoim komputerze, musisz spełnić pewne minimalne wymagania sprzętowe. Poniżej przedstawione są wymagania techniczne dla programu Balabolka na system Windows:

Wymaganie Opis
System operacyjny Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
Wersja Balabolka
Karta graficzna Karta zgodna z DirectX 8.0 lub nowszym
Procesor 1 GHz lub szybszy
Pamięć RAM 512 MB
Wolne miejsce na dysku twardym 50 MB
Producent Ilya Morozov
Język Wielojęzyczny
Licencja Darmowa
Link do pobrania https://balabolka.pl/

Wymagania sprzętowe programu Balabolka są dość niskie, dzięki czemu aplikacja może działać na większości komputerów z systemem Windows. Wymagana jest jedynie karta graficzna zgodna z DirectX 8.0 lub nowszym, procesor o taktowaniu 1 GHz lub szybszy, 512 MB pamięci RAM oraz 50 MB wolnego miejsca na dysku twardym. Program jest dostępny w wielu językach i jest darmowy do pobrania z oficjalnej strony internetowej.

Następny Post

Recommended

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.